banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Küçükler'de 6. Tur
DSC 25472018 Türkiye Küçükler Şampiyonası’na bugün oynanan 6. tur maçları ile devam edildi. Oldukça zorlu geçen 5 turun ardından bugün tek tur olması minik sporcularımıza aileleri ile birlikte eğlenme şansı tanıdı. Antalya'nın doğa ile iç içe olan Kemer ilçesinde düzenlenen şampiyonada yarışan sporcularımız sabah tur olmamasından faydalanarak dinlenip eğlenerek maçlarına çıktılar.

Şampiyonanın 6 turu sonunda 7 yaş genel kategorisinde tam puana sahip Ali Alper Çelik, Eymen Eren Büyük ve Ali Arda Pınar tam puan ile 7. tura giriyorlar. Kızlar kategorisinde ise yalnızca Ela Aslan tam puan ile yoluna devam ediyor. 8 yaş genel kategorisinde Mert Can Seviğ ve Oğuz Karaoğlu 6 maçını da kazanmayı başarırken kızlar kategorisinde Zeynep Acar 6 puan ile tek başına liderliğini sürdürüyor. 9 yaş genel kategorisinde bugünkü maçlarını kazanan Efe Yalçınkaya ile Kutay Sakmak tam puan ile son 3 tura giriyorlar. Kızlar kategorisinde ise 5,5 puana sahip Elvin Esma Büyük ve Ela Bursalı zirveyi paylaşıyor. 10 yaş genel kategorisinde baktığımızda CM Kerem Erten ve Yusuf Çağan Türkmen tam puan ile şampiyonluk yarışını önde götürüyorlar. Kızlar kategorisinde ise Ezgi Mutlu tam puana sahip tek sporcu olarak zirvenin sahibi oldu.
11 yaş genel kategorisinde CM Taha Özkan seribaşı başladığı kategorisinde 6 puan ile tek başına liderlik koltuğuna oturmayı başardı. Kızlar kategorisinde ise Hatice Aslı Muştu oldukça heyecanlı geçen bugünkü maçını beraberlik ile sonuçlandırarak 5,5 puan ile zirve yarışını önde götürüyor. 12 yaş genel kategorisinde Tekin Alp Erdoğan bütün maçlarını kazanmasını bilerek şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj elde etti. Kızlar kategorisinde ise bugün tam puana sahip rakibini yenen Çişel Anaçoğlu 5,5 puan ile liderlik koltuğunu kapmayı başardı.

Yavaş yavaş sonuna yaklaştığımız bu görkemli şampiyona yarın sabah saat 10.00’da oynanacak olan 7. tur ve saat 16.00'da başlayacak 8. tur maçları ile devam edecek. Şampiyonada yarışan bütün sporcularımıza başarılar dileriz. 
 
Turkish Chess Federation © 2016