banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Küçükler'de Büyük Şölen Sona Eriyor
 Q2A3525
21 Ocak 2018 tarihinden itibaren Antalya Rixos Hotel’de büyük bir coşku ile devam eden 2018 Türkiye Küçükler Şampiyonası’na bugün oynanan 7. ve 8. tur maçları ile devam edildi. 5 gündür 2134 minik sporcumuzun büyük bir dostluk çerçevesinde mücadele ettiği bu büyük organizasyon yarın oynanacak olan final turu ile sona erecek.

7 yaş genel kategorisinde 7,5 puana sahip Eymen Eren Büyük ile Ali Arda Pınar son tura liderliği paylaşarak giriyor. Kızlar kategorisinde ise tüm maçlarını kazanmayı başaran Ela Aslan son tura lider konumunda giriyor. 8 yaş kategorisinde 8 puana sahip Mert Can Seviğ liderliğini sürdürürken kendisini 7 puana sahip 3 sporcumuz takip ediyor. Kızlar kategorisinde ise tam puan ile yoluna devam eden Zeynep Acar böylelikle son tura girerken şampiyonluğunu da garantilemiş oldu. 9 yaş genel kategorisinde 7,5 puana sahip Efe Yalçınkaya liderlik yarışını önde götürürken kendisini 7 puana sahip 5 sporcumuz takip ediyor. Kızlar kategorisinde ise 7 puana sahip Ela Bursalı son tura avantajlı girerken 6,5 puana sahip 5 sporcumuz iddialarını sürdürüyorlar. 

Oldukça çekişmeli maçlara sahne olan 10 yaş genel kategorisinde son tura 7,5 puana sahip CM Kerem Erten ile Yusuf Çağan Türkmen liderliği paylaşarak giriyorlar. Kızlar kategorisinde ise 7,5 puana sahip Ezgi Mutlu son tura 1 puan fark ile lider olarak giriyor. 11 yaş genel kategorisinde 7 puana sahip 4 sporcumuz son turda şampiyon olabilmek kıyasıya bir mücadele verecekler. Kızlar kategorisinde ise Dila Baloğlu 7 puan ile yoluna devam ederken 6,5 puana sahip Hatice Aslı Muştu ve WCM Gülcan Sena Kayış zirve takiplerini sürdürüyorlar. 12 yaş genel kategorisinin zirvesinde 7 puana sahip CM Efe Metehan Yavuz ve Efe Hakan Öztürk son tura avantajlı bir şekilde giriyorlar. Kızlar kategorisinde ise İrem Ezra Öz 7 puan ile liderliği ele geçirirken kendisini 6,5 puanlı Çişel Anaçoğlu ve Gökçen Yılmaz takip ediyor.

Minik sporcularımızın şampiyonada son kez hamle yapacağı final turu yarın saat 10.00’da başlayacak. Tüm sporcularımıza başarılar dileriz.
 
Turkish Chess Federation © 2016